Hydrofonia - koncert na wodzie” - trzech wybitnych muzyków improwizujących: Mieczysław Litwiński (głos, skrzypce, harmonium), Karol Szymanowski (wibrafon) oraz Radosław Nowakowski (bębny) na stawie w Parku Miejskim w Kielcach. Żywioł swobodnie tworzonej muzyki spleciony z żywiołami wody i ognia (światła). Czyli trochę nietypowa noc Kupały: bardziej metaforyczna, abstrakcyjna, symboliczna, lecz także bardziej szalona artystycznie. Tym niekonwencjonalnym koncertem-widowiskiem ROT Świętoktrzyskie wspólnie ze Stowarzyszeniem „Odnowica”chce zasygnalizować nowy sposób promowania regionu . Wbrew pozorom zapotrzebowanie na oryginalne, ambitne propozycje o dużej randze artystycznej wcale nie jest małe, dlatego część imprez promujących województwo świętokrzyskie będzie właśnie taka. Atrakcyjność artystyczna spowoduje, że zainteresowane osoby przyjadą do naszego województwa specjalnie na tego typu imprezy. „Hydrofonia” jest pierwszym zwiastunem takiego podejścia do promocji regionu.


Karol Szymanowski - czołowy polski wibrafonista uważany za jednego z najwybitniejszych w Europie. Kompozytor, aranżer, pierwszy na świecie wibrafonista posługujący się unikatową 6-pałkową techniką gry. Artysta nagrał wiele płyt CD, w tym kilka albumów autorskich. Współpracuje z większością najlepszych polskich jazzmanów. Gra także muzykę poważną i folkową. Koncertuje na całym świecie. Prowadzi warsztaty i kursy mistrzowskie. Jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.


Mieczysław Litwińskim - kompozytor, multiinstrumentalista i śpiewak. Przez wiele lat mieszkał i tworzył w Stanach Zjednoczonych i na Litwie. Ukończył kompozycję w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Pisze pieśni, muzykę kameralną, baletową i teatralną. Śpiewa i gra wiele rodzajów muzyki na rozmaitych instrumentach - klasycznych, ludowych i orientalnych (m.in. perskich i chińskich). Występował na wielu scenach m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, na Forum Trajana w Rzymie, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Isfahanie. Gra także muzykę improwizowaną, intuicyjną, współczesną i awangardową. Był współzałożycielem grupy Cytula Tyfun da Bamba Orkiester oraz Niezależnego Studia Muzyki Elektroakustycznej. Od kilku lat współpracuje z grupą improwizujących kompozytorów - "Kawalerowie Błotni". Przez ostatnie siedem lat we współpracy z Projektem Terenowym Teatru Węgajty realizuje w różnych polskich krajobrazach spektakl-wędrówkę "Missa Pagana" we własnej reżyserii i z własną muzyką.Radosław Nowakowski – muzyk, pisarz, tłumacz, projektant, wydawca, artysta książki. Od trzydziestu lat gra na bębnach w grupie Osjan.