MAGIA TEATRU- interdyscyplinarne warsztaty artystyczne dla dzieci imłodzieży ze środowisk wiejskich.

projekt współfinansowany ze środków FIO 2008
WARSZTATY TEATRALNE
Równolegle pracowały dwie grupy starsza i młodsza, czasami zajecia były wspólne. Starsza grupa przygotowywała spektakl Dawid Rubinowicz, młodsza grupa pracowała metodą Warsztatów basniowych i przygotowywała Bajanie o Emeryku

warsztaty dramy - grupy połączone
Warsztaty baśniowe na zapiecku,
Bajania w plenerzeNa Zielną dwa bajania - pierwsza prezentacja dorobku młodszej grupy Teatru pod Lnianym Niebem  -Bajanie o Emeryku- relacja filmowa 15.08.2008 godz.18:00
Przerwa między BajaniamiBajanie o końcu świata - relacja filmowaBajanie o Emeryku na Dożynkach Gminnych i Powiatowych
Jaworowa Baśń podczas jubileuszu 10 lecia województwa świętoktrzyskiego


Magię lasu przenosimy do miastaWarsztaty starszej grupy przygotowanie do spektaklu Dawid Rubinowicz
fotorelacja

Warsztaty plastyczne


Dzielimy się przestrzenią płótna


Ostatnie pociągnięcia pędzlem  Kacpra


Otwarcie Galerii Nowa Leśna Secesja -fotorelacajaWarsztaty taneczne w dwóch grupachTEATRALNE MIKOŁAJKI
Wesołe mikołajki

Gwarno i wesoło było 6 grudnia w Leśniczówce. Grupa ponad 50 dzieci przyszła do Św. Mikołaja. Wszyscy czekali na prezenty. Dziewczynki i chłopcy prześcigali się w popisach na najładniejszy wierszyk czy piosenkę. Obecnych zafascynował czteroletni Konstanty Litwiński wspaniałą grą na skrzypcach.

Do łez rozbawił dzieciaki mim z Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach – pan Andrzej Sielski. „To było niezapomniane przeżycie móc zobaczyć jak na oczach widzów powstaje teatr. Aktorami mogą być dzieci takie jak ja. A przy okazji to świetna zabawa” – powiedział po imprezie Kacper Drogosz.

Zwieńczeniem mikołajek było rozdanie podarunków. Święty Mikołaj cierpliwie wręczył wszystkim obecnym dzieciom paczki mikołajkowe.

E.D.

19 grudnia godz.17:30 zakończenie projektu
Wigilia Wigilii
Wigilia w „Odnowicy”


Uroczyście i rodzinnie było w „Odnowicy” 19 grudnia. Na wigilię zorganizowaną w Leśniczówce przybył Burmistrz M i G Bodzentyn Stanisław Marek Krak, Proboszcz parafii w Bodzentynie ks. Dr Leszek Sikorski, Radni, mieszkańcy Dąbrowy Dolnej oraz członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia Na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica”.

Ogromy stół uginał się od ilości wigilijnych specjałów. W całym pomieszczeniu pachniało rybami, pierogami oraz innymi specjałami wigilijnymi.

Tradycyjne łamanie się opłatkiem zostało poprzedzone Śpiewogrą Bożonarodzeniową w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia „Odnowica”. Swój program zaprezentowali również kolędnicy ze szkoły podstawowej w Grabkowie.

Niemałą atrakcją było wykonanie kolęd i pastorałek prze Orkiestrę Dętą OSP w Bodzentynie

.

Po wspólnej kolacji wszyscy zabrali do domów przede wszystkim miłe wspomnienia i ten cudowny świąteczny klimat przepełniony miłością, zaufaniem i serdecznością.

E.D.
>>>